Ferie zimowe po angielsku: słowniczek i przykładowy opis
Ferie zimowe po angielsku — słowniczek

Data

Czas czytania

Ferie to czas rodzinnych spotkań, aktywnego wypoczynku i relaksu. Poznaj słownictwo, które umożliwi Ci opowiadanie o ulubionych aktywnościach, zimowym relaksie i nostalgicznych wieczorach.

Ferie po angielsku: zimowe aktywności

Zimowe aktywności… kto ich nie lubi? Narciarstwo, snowboarding czy jazda na sankach to tylko kilka z wielu możliwości. Jeśli chcesz poznać słownictwo, które pomoże Ci budować założone wypowiedzi dotyczące aktywnego wypoczynku, koniecznie zapoznaj się z poniższym słowniczkiem:

building an igloo – budowanie iglo

building snowman – lepienie bałwana

snowball fights – bitwa na śnieżki

winter walks – zimowe spacery

skiing – narciarstwo

ice hockey – hokej na lodzie

sledding – jazda na sankach

figure skating – łyżwiarstwo figurowe

outdoor fun – zabawa na świeżym powietrzu

ice sculpting – rzeźbienie w lodzie

snow fort construction – budowanie zamku z lodu

cross-country skiing – narciarstwo biegowe

winter camping – zimowy biwak

ice fishing – wędkowanie na lodzie

winter picnics – zimowe pikniki

winter birdwatching – obserwacja ptaków zimą

building snow sculptures – tworzenie rzeźb z śniegu

ice climbing – wspinaczka lodowa

snowmobiling – jazda na skuterze śnieżnym

winter nature hikes – zimowe wędrówki po przyrodzie

nordic walking in the snow – nordic walking w śniegu

Powyższe wyrazy możesz wykorzystać do opisania ulubionych aktywności zimowych. Spójrz na przykład poniżej:

Ulubione aktywności zimowe – przykładowy opis po angielsku

Winter days provide me with the perfect opportunity to indulge in a variety of activities that are exclusive to this time of the year. I love when the world around me is enveloped in a blanket of snow and the air carries a crisp chill. As a winter enthusiast, I often find myself heading to ice rinks, where I enjoy the art of ice skating in the company of friends.

Another favorite winter activity of mine is exploring snow-covered trails during a serene hike. The hushed beauty of a snowy forest and the satisfying crunch beneath my boots make winter hikes a truly magical experience. Additionally, building snowmen and engaging in friendly snowball fights evoke a sense of childlike joy that is hard to resist.

Tłumaczenie na język polski:

Zimowe dni stanowią dla mnie doskonałą okazję do oddania się różnorodnym aktywnościom, które są dostępne tylko w tej porze roku. Uwielbiam, gdy świat wokół mnie jest otulony białym kocem śniegu, a powietrze niesie świeżą chłodną bryzę. Jako entuzjastka zimy często udaję się na lodowiska, gdzie cieszę się sztuką jazdy na łyżwach w towarzystwie przyjaciół.

Inną moją ulubioną zimową aktywnością jest eksplorowanie szlaków pokrytych śniegiem podczas spokojnej wędrówki. Cicha piękność zasnutego śniegiem lasu i satysfakcjonujący chrzęst pod stopami sprawiają, że zimowe wędrówki są naprawdę magicznym doświadczeniem. Dodatkowo budowanie bałwana i uczestnictwo w przyjaznych bitwach na śnieżki wywołują uczucie dziecięcej radości, któremu trudno się oprzeć.

Ucz się angielskiego

z Twoją Szkołą!

Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś!

Ferie zimowe po angielsku: rodzinne spotkania i tradycje

Zimowe ferie to doskonały czas na rodzinne spotkania i kontynuowanie tradycji. Wiele rodzin wybiera się na wspólne wakacje lub wspólnie spędza czas przy kominku. Jeśli Ty też lubisz chwile z bliskimi, z pewnością przydadzą Ci się znajomość tych zwrotów:

family gatherings – rodzinne spotkania

continuing traditions – kontynuowanie tradycji

maintaining family ties – utrzymywanie więzi rodzinnych

familiy winter holidays – zimowe ferie rodzinne

spend time by the fireplace – spędzać czas przy kominku

annual family reunions – coroczne zjazdy rodzinne

family movie marathons – maratony filmowe z rodziną

creating family photo albums – tworzenie rodzinnych albumów ze zdjęciami

Rodzinne ferie – przykładowy opis po angielsku

Winter holidays are a special time for me, filled with family gatherings, the continuation of cherished traditions, and the maintenance of strong ties. These holidays create the perfect backdrop for our annual reunions, where shared moments by the fireplace become unforgettable experiences. Movie marathons add joy to our celebrations, creating lasting memories filled with laughter and storytelling. To preserve these special times, my family often creates photo albums. My family’s winter holidays encapsulate the warmth of our shared experiences, combining meetings with continuing family traditions.

Tłumaczenie na polski:

Zimowe ferie są dla mnie wyjątkowym czasem, pełnym rodzinnych spotkań, kontynuowania ukochanych tradycji i utrzymania silnych więzi. Te święta tworzą idealne tło dla naszych corocznych zjazdów, gdzie wspólne chwile przy kominku stają się niezapomnianym doświadczeniem. Maratony filmowe dodają radości naszym uroczystościom, tworząc trwałe wspomnienia pełne śmiechu i opowieści. Aby zachować te wyjątkowe chwile, moja rodzina często tworzy albumy ze zdjęciami. Zimowe ferie mojej rodziny odzwierciedlają ciepło naszych wspólnych doświadczeń, łącząc spotkania z kontynuowaniem tradycji rodzinnych.

Ferie zimowe po angielsku: odpoczynek i relaks

Oprócz aktywności na świeżym powietrzu, zimowe ferie to także doskonały czas na odpoczynek i relaks. Czytanie książek, oglądanie filmów czy po prostu leniuchowanie w ciepłym domu – każdy znajdzie coś dla siebie.

Przydatne zwroty:

rest and relaxation – odpoczynek i relaks

reading books – czytanie książek

watching movies – oglądanie filmów

lounging in a warm home – leniuchowanie w ciepłym domu

unwinding after a busy day – odprężanie się po intensywnym dniu

enjoying leisure time – korzystanie z czasu wolnego

finding peace and tranquility – znalezienie spokoju i ciszy

engaging in calming activities – uczestniczenie w uspokajających zajęciach

meditating for relaxation – medytacja dla relaksu

enjoying a quiet moment – cieszenie się spokojnym chwilą

disconnecting from technology – odłączanie się od technologii

napping for rejuvenation – drzemka dla odnowy

finding solace in hobbies – znajdowanie ukojenia w hobby

soothing the mind and body – łagodzenie umysłu i ciała

Odpoczynek podczas ferii – przykładowy opis po angielsku

During the winter break, I prioritize rest and relaxation. Engaging in leisure activities like reading books and watching movies becomes a delightful escape. Lounging at home, I unwind after busy days, enjoying peace and tranquility.

Leisure time is precious, allowing me to find joy in calming activities and appreciate quiet moments. I consciously disconnect from technology, creating a space for uninterrupted serenity. Napping for rejuvenation becomes a cherished part of my routine, offering a refreshing pause amidst the winter tranquility.

Tłumaczenie na język polski:

Podczas zimowych ferii stawiam na odpoczynek i relaks. Udział w zajęciach rekreacyjnych, takich jak czytanie książek czy oglądanie filmów, staje się przyjemnym ucieczką. Leniuchowanie w domu po intensywnych dniach pozwala mi zrelaksować się i cieszyć spokojem.

Czas wolny jest cenny, pozwalając mi czerpać radość z uspokajających aktywności i doceniać spokojne chwile. Świadomie odłączam się od technologii, tworząc przestrzeń dla nieprzerwanej ciszy. Drzemka dla odnowy staje się ukochanym elementem mojej rutyny, oferując odświeżającą przerwę wśród zimowej ciszy.

Zimowe ferie to czas, który pozwala nam oderwać się od codziennych zmartwień i cieszyć się chwilą. Bez względu na to, czy wybieramy się na narty, spędzamy czas z rodziną czy po prostu odpoczywamy, warto docenić magię tego okresu. Życzymy udanego wypoczynku!

Więcej
artykułów