Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? Jest wiele powodów
nauka języka hiszpańskiego - biurko, na którym leży flaga słuchawki i zeszyt

Data

Czas czytania

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego. To jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Jest przydatny w biznesie i w trakcie podróży zagranicznych. Nie jest trudny do nauki dla Polaków. Jeśli więc chcesz poszerzać swoje umiejętności i uczyć się języka, który jest popularny, użyteczny i piękny, to hiszpański jest doskonałym wyborem.

Drugi najpopularniejszy język na świecie

Opanowanie języka hiszpańskiego umożliwi Ci komunikację z ludźmi na całym świecie. Jako ojczystym posługuje się nim około 590 milionów osób i ta liczba ciągle rośnie. Kolejne 100 milionów używa go jako drugi język. Hiszpański jest urzędowym językiem w 21 krajach, w tym w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. W Stanach Zjednoczonych, po angielskim, jest drugim najczęściej używanym językiem.

Język biznesu

Znajomość hiszpańskiego może znacznie zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy, zwłaszcza w branżach związanych z turystyką, handlem, dyplomacją, medycyną, edukacją, tłumaczeniami i relacjami międzynarodowymi.

Warto wiedzieć, że Hiszpania jest jednym z głównych partnerów handlowych Polski, a hiszpański odrywa ważną rolę w światowej gospodarce. Rynki krajów Ameryki Łacińskiej, m.in. Meksyku, Argentyny, Kolumbii, Chile, Peru, stale rosną i rozwijają się. Mają duży potencjał handlowy i inwestycyjny.

Język łatwy do nauki

Jeśli chcesz nauczyć się języka, którego opanowanie nie będzie stanowiło większych trudności, hiszpański jest dobrym wyborem. W naszej kulturze obecny jest od wielu lat, m.in. przez popularne kiedyś telenowele, filmy z Antonio Bandersem, a obecnie seriale np. „Dom z papieru”. W polskiej kulturze od wielu lat jest też obecna hiszpańska muzyka oraz tańce latynoamerykańskie.

Dzięki bliskości kulturowej Polacy mimowolnie zapamiętują hiszpańskie słowa, zwroty, akcent czy rytm języka. Do duże ułatwienie podczas nauki. Język hiszpański jest podobny do polskiego pod względem alfabetu i gramatyki, a także wymowy. Większość hiszpańskich dźwięków jest też obecnych w naszym języku. To wszystko sprawia, że język hiszpański nie jest trudny do nauki dla Polaków i przyswojenie go nie zajmuje nam dużo czasu.

Dostępność materiałów

Hiszpański jest popularnym językiem do nauki w Polsce. Dzięki temu istnieje wiele darmowych oraz płatnych materiałów do samodzielnej nauki, które można znaleźć stacjonarnie i w internecie. Na naszym rynku jest spory wybór podręczników, które można dostać zarówno w księgarniach, jak i w wersji PDF.

W sklepach internetowych dostępne są liczne aplikacje do nauki języka hiszpańskiego, które pomogą opanować Ci słownictwo i wymowę. Na rynku jest też duży wybór filmów i podcastów, które możesz oglądać i słuchać w oryginale, aby utrwalić to, czego się nauczyłeś. Wybierz swój ulubiony temat filmu czy podcastu i odkrywaj go w języku hiszpańskim. Dzięki temu nauka będzie jeszcze przyjemniejsza.

Podróżowanie

Kraje hiszpańskojęzyczne są popularnymi celami turystycznymi, ze względu na ciepły klimat, piękne plaże, zabytki, smaczne jedzenie i gościnność mieszkańców. Znajomość języka hiszpańskiego ułatwi komunikację z lokalnymi mieszkańcami. Znajomość chociażby podstaw sprawi, że twoja podróż będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jeśli wybierasz się w podróż do krajów Ameryki Południowej, znajomość hiszpańskiego może okazać się niezbędna. Wielu tamtejszych mieszkańców nie zna języka angielskiego.

Bogata kultura

Opanowanie języka hiszpańskiego umożliwi Ci dostęp do bogatej i różnorodnej kultury.

Hiszpańska literatura ma wielowiekową tradycję, a arcydzieła takich pisarzy jak Miguel de Cervantesa, Gabriela García Márqueza czy Julio Cortázara zdobyły uznanie na całym świecie. Gabriel García Márquez jest laureatem Nagrody Nobla.

Hiszpańskojęzyczne filmy zdobywają uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych. Seriale, np. „Dom z papieru”, są popularne na całym świecie.

Kultura krajów hiszpańskojęzycznych jest pełna pasji i niesamowitej energii, co odzwierciedla się w muzyce i stylach tanecznych, takich jak salsa, tango czy flamenco. To fascynujący obszar do odkrywania i eksploracji, co można zrobić podczas licznych festiwali, które odbywają się w hiszpańskojęzycznych krajach.

Nauka innych języków romańskich

Język hiszpański należy do grupy języków romańskich, podobnie jak portugalski, włoski, francuski i rumuński. Języki te mają wspólne korzenie oraz podobieństwa w gramatyce, słownictwie i wymowie, które ułatwią przyswajanie nowego języka z tej grupy.

Jeśli więc znasz któryś z języków romańskich – nauka hiszpańskiego powinna być dla Ciebie dużo łatwiejsza. Działa to w obie strony. Po opanowaniu hiszpańskiego nauka włoskiego, portugalskiego czy francuskiego, będzie znacznie prostsza.

Rozwój osobisty

Nauka języka hiszpańskiego to inwestycja w rozwój osobisty. Opanowanie go, pozwoli Ci na poznanie nowych osób i innej kultury. Otworzy przed Tobą nowe ścieżki i szanse.

Poza tym nauka języka hiszpańskiego, jak i każdego innego języka, jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i zdolności poznawcze.

Podejmij wyzywanie i naucz się języka hiszpańskiego z Twoją Szkołą. Zapraszamy na intensywny, 3-miesięczny kurs online oraz 6-miesięczny kurs online na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym.

Więcej
artykułów