Jak uczyć się języka angielskiego w domu? 7 złotych zasad
Nauka języka angielskiego - biurko

Data

Czas czytania

Uczysz się języka angielskiego na kursie i chcesz powtórzyć materiał w domu? A może chcesz uczyć się samodzielnie? Oto rady, które pomogą utrwalić ci wiedzę.

1. Otocz się językiem angielskim

Zmień język na angielski w Twoim telefonie i w mediach społecznościowych. Zacznij czytać książki w języku angielskim, a jeśli to dla ciebie za trudne, słuchaj anglojęzycznego radia i podcastów. Nie musisz wszystkiego rozumieć. Najważniejsze, że będziesz mieć do czynienia z językiem na co dzień.

2. Wyznacz realistyczny cel

Może zabrzmi to banalnie, ale zastanów się, w jakim celu uczysz się języka. Potrzebny Ci on do pracy, a może chcesz wyjechać na wakacje za granicę lub po prostu osiągnąć lepszy poziom? Skup się na tym celu.      

3. Ucz się co najmniej 15 minut każdego dnia

Regularność to klucz do nauki wszystkich nowych rzeczy – czy to gry na gitarze, czy właśnie języka angielskiego. Wykorzystaj czas, który spędzasz w autobusie, w kolejce do kasy, w poczekalni do lekarza.

4. Znajdź znajomych, którzy mówią tylko po angielsku

W dobie Internetu nie powinno to być trudne, nawet jeśli jesteś z małej miejscowości. Znajdź osobę, z którą będziesz mógł rozmawiać na różne tematy. Spędzajcie razem czas, jeśli to możliwe. Dzięki temu nie będziesz mieć blokady w mówieniu w języku angielskim.

5. Dobrze się baw

Szybciej zapamiętujemy, jeśli to, co robimy, sprawia nam przyjemność. Połącz przyjemne z pożytecznym. Graj w gry po angielsku, oglądaj filmy i seriale z angielskimi napisami. Połącz naukę z czymś, co poprawia ci nastrój, np. wizytą w kawiarni.

6. Pisz po angielsku

Używaj angielskiego, wtedy kiedy musisz coś zapisać, np. plan dnia, listę zakupów. Udzielaj się na anglojęzycznych forach. Prowadź pamiętnik lub blog po angielsku.

7. Sprawdzaj słówka i pisownię

Jeśli nie masz pewności, jak zapisać dane słowo lub jak je wymówić – sprawdzaj w Internecie. Unikniesz utrwalania błędnych form. Jest dużo darmowych aplikacji, które pomogą Ci zapamiętać nowe słowa czy gramatykę.

Ucz się angielskiego

z Twoją Szkołą!

Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś!

Więcej
artykułów