Cultural Carousel: Polish-Mexican Fiesta w Twojej Szkole
Cultural Carousel: Polish-Mexican Fiesta

Data

Czas czytania

Twoja Szkoła i Ambasada Meksyku połączyły siły, aby zorganizować niezwykłe wydarzenie w centrum Warszawy. Czwartkowy wieczór stał się okazją do zgłębienia kultury kraju, nauki języka hiszpańskiego i poznania podstaw salsy. Nie zabrakło też networkingu w towarzystwie oryginalnych przekąsek i napojów.

Na uczestników „Cultural Carousel: Polish-Mexican Fiesta” czekało wiele atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się od rozmowy z gościnią specjalną Rebecą Ramírez Oceguerą, która opowiedziała o regionalnych tradycjach, festiwalach i sztuce. Przybliżyła też postać Fridy Kahlo – popularnej artystki uznanej za symbol Meksyku. Uczestnicy poznali odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i dowiedzieli się, jakie elementy meksykańskiej kultury mogą spotkać w Polsce.

Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na lekcję hiszpańskiego prowadzoną przez lektora Valeriya Kosyuja. Była to okazja do poznania najpopularniejszych zwrotów, nauczenia się prawidłowej wymowy i prowadzenia prostych rozmów.

Lekcja hiszpańskiego - Twoja Szkoła

Po lekcji języka przyszedł czas na prawdziwą ucztę taneczną – lekcję salsy. Uczestnicy prowadzeni przez doświadczoną instruktorkę Annę Kulpę poznali podstawowe kroki tego zmysłowego tańca. I choć niektórzy czuli się nieco niezręcznie, szybko złapali wprawę i zaczęli swobodnie poruszać się w rytmie salsy.

Lekcja salsy - Twoja Szkoła

Wydarzenie zakończyła kulinarna uczta. Stoiska z meksykańskimi przekąskami zachęcały do degustacji aromatycznych potraw. Tacos, guacamole, nachos – każdy miał okazję spróbować czegoś nowego i delektować się autentycznym smakiem Meksyku. Była to doskonała okazja do networkingu.

Networking dla uczestników spotkania

„Cultural Carousel: Polish-Mexican Fiesta” nie tylko dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, ale też pozwolił lepiej zrozumieć kulturę Meksyku. To właśnie takie inicjatywy budują mosty między ludźmi i inspirują do dalszej eksploracji różnorodności świata.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia!

Więcej
artykułów