Jak wybrać odpowiedni kurs językowy dla firmy?
pracownica podczas kursu językowego

Data

Czas czytania

Wybór odpowiedniego kursu językowego dla firmy to ważna decyzja, która może mieć znaczący wpływ na rozwój firmy i jej pracowników. Podczas wyboru kursu należy wziąć pod uwagę różne czynniki, o czym poniżej.

Określ cele i potrzeby firmy

Zadaj sobie pytanie: do czego firma potrzebuje kursu językowego? Może ma na celu poprawić komunikację z klientami, partnerami biznesowymi, a może umożliwić pracownikom skuteczną komunikację w międzynarodowym środowisku? Może ma służyć ogólnemu rozwojowi pracowników, nie tylko w związku z pracą?  Odpowiedź na te pytania pomoże ci znaleźć kurs, który będzie uszyty na miarę potrzeb organizacji.

Dostosuj kurs do branży

Jeśli kurs ma pomóc pracownikom w pracy, wybierz taki, który uwzględnia specyfikę branży. Jeśli istnieje potrzeba specjalistycznych umiejętności językowych (np. język prawniczy, medyczny), upewnij się, że wybrany kurs spełnia te wymagania. To sprawi, że kurs będzie skuteczny.

Skonsultuj się z pracownikami

Zapytaj pracowników o ich preferencje i potrzeby związane z nauką języków. To pomoże w dostosowaniu kursu do indywidualnych oczekiwań i w zwiększeniu frekwencji. Możesz przykładowo zapytać w anonimowej ankiecie, jakich języków chcą się uczyć pracownicy, na jakim poziomie i w jakiej formie. Stacjonarnie czy online? Ile godzin powinna trwać jedna lekcja i ile razy w tygodniu powinien odbywać się kurs?

Zdefiniuj budżet

Określ budżet na szkolenia językowe i szukaj opcji, które mieszczą się w tych ramach finansowych.

Sprawdź opinie i doświadczenie dostawcy kursu

Dostawca, który oferuje kursy językowe dla firm, powinien mieć w tym doświadczenie. Przeczytaj opinie i referencje innych organizacji, które korzystały z oferty. Możesz też sprawdzić opinie o lektorach, którzy nauczają w danej szkole językowej.

Skorzystaj z darmowej lekcji próbnej

Jeśli wybrałeś już dostawcę kursu, upewnij się, czy kurs spełnia oczekiwania firmy. Skorzystaj z darmowej lekcji próbnej. Wiele szkół językowych oferuje takie lekcje.

Zwróć uwagę na metody nauczania

Zwróć uwagę na metody nauczania i pomoce dydaktyczne. Czy są wystarczająco angażujące i dostosowane do poziomu językowego pracowników?

Zwróć uwagę na platformę e-learningową

Jeśli kurs jest oferowany online, sprawdź, czy platforma e-learningowa jest łatwa w użyciu i dostosowana do potrzeb firmy.

Powodzenia!

Zapraszamy na kursy językowe dla firm z Twoją Szkołą. W ofercie jest kurs języka angielskiego online, kurs języka hiszpańskiego, kurs języka polskiego online.

Więcej
artykułów